Preokrenuli smo cijelu sezonu i sad je grad u ekstazi! Dočekali su nas na stadionu, pjevali smo..., kaže hrvatski napadač koji je Standardu donio prvi trofej nakon pet godina.
Prošlog 13. siječnja, u Lahoru, dok su se tri kršćanske djevojke od 17, 18 i 20 godina pješke vraćale kući s posla, prestigli su ih autom četiri mlada dobrostojeća muslimana, s grubim pristupom i s prijetnjom da uđu u njihov auto „da se malo provozaju i provesele“.
Lazaro Nolasco, 21-godišnjak iz Dominikanske Republike koji trenutačno živi u New Yorku, zabilježio je u petak navečer u podzemnoj željeznici dirljiv trenutak, mladića kako svlači odjeću sa sebe u nastojanju da pomogne promrzlom beskućniku.
Zabrinutost, srdžbu i bol zbog podmukloga napada izrazili su indijski biskupi, okupljeni na općoj skupštini u Bangaloreu, govoreći o krvoproliću koje se dogodilo 4. ožujka u Adenu, u Jemenu, u kojemu je poginulo 16 osoba, među kojima četiri časne sestre.
Stotine kršćana još se nalazi u jednom kutku Sirije gdje vlada islamistička paravojska. A fratri Kustodije odlučili su ostati s njima.Kršćana ima i među podanicima džihadističke galaksije koja se još bori za dobar dio Sirije pod vlašću Damaska i njezinih saveznika Rusa i šijita. Malo ih je, siromašni su, stari i oskudno odjeveni, ali još ih ima. A uz njih su franjevci iz Kustodije Svete Zemlje, koji su upravo posljednjih tjedana obnovili svoj izbor ne napustiti taj maleni ostatak muškaraca i žena koji nose Kristovo ime u zemljama koje su u rukama islamističke paravojske. Događa se to u Knayehu, Yacoubiehu i Jdeidehu, malenim mjestima u Dolini Oronta, gdje oko 400 kršćana nastavlja živjeti, moliti i sudjelovati na misama koje se slave u tri katoličke župe kojima su skinuta zvona, uklonjeni križevi i kipovi svetaca. Posljednji su to koji su ostali, oni koji nisu uspjeli otići jer nisu imali sredstava ili zbog dobi nisu mogli pobjeći drugamo. I dvojica fratara koji su s njima, jedini su svećenici i kršćanski redovnici preostali u zemljama gdje zakone diktiraju islamistički sudovi podložni islamističkoj paravojsci. U posljednje vrijeme, i sinovi sv. Franje su se pitali je li još moguće i ispravno ostati, izlažući se novim opasnostima nasilja i odmazde, koji sve više prijete u nesigurnoj fazi u kojoj se nalazi sirijski sukob. Povod za to pitanje na grub i neizbježan način za Franjevačku kustodiju bila je tko zna koja po redu otmica Dhiya Azziza, iračkog četrdesetogodišnjeg fratra koji je upravljao župom u Yacoubiehu. Zatočeništvo od 12 dana, završeno je oslobađanjem koje je Kustodija objavila 4. siječnja bez dodatnih pojedinosti. Događaj je iznova stavio pred fratre Kustodije presudno pitanje: je li dobro i korisno ostati u župama u sirijskim selima pod kontrolom islamističkih snaga koje se protive vlasti u Damasku, premda broj mjesnih katolika nastavlja opadati jer mnogi odlaze? Ili se bolje povući u iščekivanju boljih vremena? Kustos Svete Zemlje, o. Pierbattista Pizzaballa, pozvao je sve fratre Kustodije da preuzmu odgovornost u donošenju teške odluke, tražeći od njih savjet vezan uz izbor koji donijeti. Kroz naredne tjedne, mnogi fratri su svoja usmena ili pismena promišljanja uputili o. Pizzaballi, koji je u poruci objavljenoj i na mrežnoj stranici Terrasanta.net iznio rezultat zajedničkog rasuđivanja.
Tvoje i moje dijete zauvijek će biti povezano srcem koje je raslo u tvojoj utrobi i sada pumpa krv kroz tijelo djeteta koje je raslo u mojoj, poručila je zahvalna majka majci donora.
Franjevac Kustodije Svete Zemlje, fra Dhiya Azziz bio je otet dva puta od strane džihadista u prošloj godini, a danas se susreo s Papom gdje je sudjelovao u misi koju je papa Franjo slavio u svetoj Marti.
IMA GLAS ANĐELA: Alexia (15) jedna je od stotina pacijenata koji se liječe u dječjoj bolnici Federico Gomez koju je posjetio papa Franjo za službenog posjeta Meksiku.
Petogodišnji dječak iz Afganistana pod imenom Murtaz Ahmadi, čija je fotografija u Messijevom ‘dresu’ napravljenom od vrećica dirnula svijet, konačno je došao na svoje.
Prema pisanju CommunityLa Croce, 2 milijuna ljudi okupilo se u Rimu, iz Italije i inozemstva, u organizaciji Odbora Zaštitimo našu djecu kojim se želi stati u obranu obitelji te proslaviti ljubav i zajedništvo, jer zajednica žene i muškarca vezanih ljubavlju i vjernošću predstavlja najbolje mjesto za podizanje djece.
Ako ovo nije sreća, što jest? Ovaj se mališan naprosto 'rastopio' kada mu je igrač poklonio pak.Montreal Canadiensima ove sezone možda i ne ide kako bi to navijači željeli, no kada ste rođeni Kanađanin i nemate previše izbora nego svakodnevno 'živjeti svoj klub' od buđenja do počinka.
Tijekom večeri dodjele nagrada „Zlatna lopta“, održane u Zurichu 11. siječnja ove godine, FIFA je predstavljajući igrače nominirane za prestižnu nagradu emitirala, između ostalih, i Neymarov video.
FIFA je na videu emitiranom na dodjeli nagrade ‘Zlatna lopta’ na kojoj se vidi igrač Barcelone Neymar izbrisala natpis s trake na njegovoj glavi na kojoj je pisalo ‘100 posto Isus’. Da nije žalosno bilo bi smiješno.